Prominent & Leading Manufacturer from Moradabad, we offer iron metal pots with plate, wrought iron pot stand, iron pot with stand, iron golden stand with pot, iron flower pot stand and iron pot stand.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Color | |
| Usage/Application | Flower pot |
| Finishing | meena |
| Packaging Type | single box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Foldable | No |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Height | 21 cm |
| Size | Length 27 cm, Breadth 12 cm |
| Brand | Humera Handicratfs |
| Model Name | 1302 A |
| Color | Golden |
| Finishing | Powder Coated |
| Model Name/Number | 1302 A & B |
| Shape | Oval |
| Finish | Powder coated |
| Dimensions | 21x27x12cm |
| No. of Pot Holder | 2 |
| Pot Diameter | 12 cm |
| Purpose | Gardening |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Brand | Humera Handicratfs |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Planter Height | 6 inch |
| Upper Diameter | 4 inch |
₹ 310 / Piece Get Latest Price
| Material | IRON METAL |
| Height | 10 cm |
| Size | H- 10cm L- 28cm |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Shape | Round |
| Model Name | 1302 C |
| Color | Golden |
| Finishing | Powder Coated |
| Design | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Planter Height | 4 inch |
| Upper Diameter | 9 inch |
| Usage | pot stand |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Iron |
| Finishing | Powder coating |
| Material | iron |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 310 / Piece Get Latest Price
| Material | IRON METAL |
| Height | 10 cm |
| Size | H- 10cm L - 28cm |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Shape | Round |
| Model Name | 1302 D |
| Color | Golden |
| Finishing | Powder Coated |
| Model Name/Number | 1302 D |
| Design | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Planter Height | 4 inch |
| Upper Diameter | 5.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| capacity | 1 kg |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Shape | Round |
| Height | 7 inch |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 134 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Color | Blue |
| Height | 4 inch |
| Finished Type | powder coating |
| Packaging Type | single box packing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Planter Height | 7 inch |
| Upper Diameter | 5.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| material | iron |
| shape | round |
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Diameter | 5 inch |
| Shape | round |
| Material | iron |
| Country of Origin | Made in India |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India