Pioneers in the industry, we offer iron metal square stand, iron pot stand, cast iron enamel standing planter, wrought iron kart planters, wrought iron planters and resin art stand from India.
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Style | Single Tier |
| Material | Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Size | 25*25*10 cm |
| Usage | pot stand |
| Length | 25 cm |
| Width | 25 cm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Size | 2 feet (H) |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Usage/Application | Home |
| Color | Black |
| Finish | Polished |
| Mount Type | Floor Mounted |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Style | Single Tier |
| Height | 4 inch |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Black |
| No. of Tier/Steps | 1 |
| Material Grade | Iron |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Wrought Iron |
| Material | IRON METAL POT |
| Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Weight | 1 Kg |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Usage/Application | Decoration |
| Model Name/Number | 1207 C |
| Finishing | Enamel Finish |
| Size | H 15CM L 19CM B 19CM |
| Finish Type | Powder Coated |
| Color | Multicoolor |
| Diameter | 19 CM |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| colour | Yellow |
| Use | Decoration |
| Planter Height | 7 inch |
| Upper Diameter | 4 inch |
₹ 136 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Iron |
| Finishing | Powder coating |
| Material | iron |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Stand Type | Books Stand |
| Iron Type | Wrought Iron |
| No Of Shelves | 1 Shelf |
| Material | iron |
| Color | golden |
| Usage/Application | resin art |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Paint Coated | powder coating |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India