Offering you a complete choice of products which include metal pot with stand, iron pot stand, round iron metal standing planter, iron enamel pot stand, iron meena pot and iron planter stand.
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Base Metal | Iron |
| Shape | Round |
| Finish | Powder Coated |
| Mounting | Table Top |
| Usage Area | Indoor |
₹ 340 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Planter Height | 4 inch |
| Size | Pot Stand |
| Usage/Application | Pot Stand |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Shape | Round |
| Color | Purple and White |
| Height | 13 CM |
| Usage/Application | Decoration |
| Length | 15 cm |
| Width | 15 cm |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Weight | 500 gm |
| Features | Rustproof |
| Finish Type | Paint Coated |
| Pattern | Printed |
| Finishing | powder coated & enamel |
| Model Name/Number | 1206 P |
| Diameter | 12 inch |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Height | 7 inch |
| Shape | Oval |
| Usage/Application | Balcony |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Finishing | Enamel Finish |
| Material | Iron |
| Capacity | 2 Kg |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Base Metal | Iron |
| Material | Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Size | H 13cm L 15cm B 15cm |
| Display | Table |
| Usage/Application | Balcony |
| Pattern | Printed |
| Features | Rustproof |
| Finish Type | Paint Coated |
| Color | Multicolor |
| Diameter | 12 CM |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Shape | Round |
| Planter Height | 10 CM |
| Color | White and Blue |
| Purpose | Gardening |
| Size | 13 CM |
| Features | Rust Proof |
| Pattern | Printed |
| Finish Type | Paint Coated |
| Weight | 500 gm |
| Brand | Humera Handicrafts |
| Usage/Application | Home |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 134 / Piece Get Latest Price
| Design Type | table top |
| Finish | Powder Coated |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Primary Material | Iron |
| Height | 6 inch |
| Finishing | Powder coating |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Iron |
| Finishing | Powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 3 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Planter Height | 5 inch |
| Upper Diameter | 5 inch |
| Stand Wire Thickness | 4 NO. HB |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | round |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Planter Height | 5 inch |
| Upper Diameter | 4 inch |
| Stand Wire Thickness | 4no HB |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 133 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | iron |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 3 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Iron Type | Wrought Iron |
| Coating | Powder Coated |
| Height | 13–18 inch |
| Shape | Jar Shaped |
| Color | White |
| Finishing | Colored |
| Purpose | Decoration |
| Material | iron |
| Country of Origin | Made in India |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India