Providing you the best range of metal pot stand light weight, metal pot stand heavy weight, iron wall hanging pot stand, iro pot stand, iron pot stand and iron single pot stand with effective & timely delivery.
₹ 920 / Piece Get Latest Price
| Style | Multi Tier |
| Material | Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Size | 94 cm |
| Usage | Pot Stand |
| Length | 46 cm |
| Width | 25 cm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1060 / Piece Get Latest Price
| Number Of Pots | 7–8 Pots |
| Material | Iron |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Height | 24 inch |
| Usage/Application | Decoration |
| Weight | 5.500 gm |
| Features | Rust Free |
| Finish | Polished |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Height | 3 Feet |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Pot Stand |
| Color | Black |
| Finishing | Polished |
| No Of Shelves | 1 |
| Design | Plain |
Height – 7 cm
Length – 20 cm
Width- 20 cm
₹ 1560 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Number Of Pots | 7–8 Pots |
| Stand Type | Floor Stand |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Finish | Powder Coated |
| Shape | Square |
| Color | Black |
| Number Of Shelves | 4 Shelves |
| Usage Area | Home |
| Country Of Origin | Made In India |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Material Grade | Wrought Iron |
| Number Of Pots | 1 Pot |
| Mounting Type | Table Top |
| Shape | Round |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Green |
| Planter Height | 5 inch |
| Upper Diameter | 5 inch |
| Height | 5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| colour | Green |
| Use | Decoration |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Usage | pot stand |
| Usage/Application | Outdoor indoor pot stand |
| Color | Black/White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Wrought Iron |
| Material | Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Planter Height | 7 inch |
| Upper Diameter | 7 inch |
| Usage/Application | Balcony |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Size | 5 inch |
| Diameter | 4.5 inch |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Decoration |
| Mount Type | Floor Mounted |
| Finish Type | Powder coating |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Color | Black |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India