Prominent & Leading Manufacturer from Moradabad, we offer metal round stand, iron heavy duty pot stand, iron stand for flower pot, iron pot with stand and wrought iron flower pot stands.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Style | Single Tier |
| Material | Iron |
| Finish | Powder Coated |
| Size | 4" |
| Usage | pot stand |
| Length | 20 cm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 490 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Powder Coated |
| Color | black |
| No. of Tier/Steps | 1 |
₹ 340 / Piece Get Latest Price
| Design Type | 2 Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Material | Iron |
| Weight Capacity | 10 kg |
| Height | 8 inch |
| Width | 18 cm |
| Usage | pot stand |
| Length | 45 cm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Wrought Iron |
| Shape | Round |
| Finish | Powder Coated |
| Set Content | Single Piece |
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Macrame Rope Around |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Features | decoration |
| Country of Origin | Made in India |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India