Offering you a complete choice of products which include metal pot with stand, iron flower pot, meena iron pots, wrought iron planters, iron unique pot stand and iron planter with stand.
₹ 265 / Piece Get Latest Price
| Base Metal | Iron |
| Shape | Round |
| Finish | Powder Coated |
| Mounting | Table Top |
| Usage Area | Indoor |
| Color | Black |
₹ 136 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | iron |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 136 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Table Top |
| Set Contents | 1 pcs |
| Shape | Round |
| Primary Material | iron |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Planter Height | 4 inch |
| Upper Diameter | 5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| capacity | 1 kg |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Iron |
| Finishing | Powder Coating |
| Material | iron |
| Handmade | yes |
| Height | 5 inch |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | iron |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 136 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | iron |
| Finishing | powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Primary Material | Iron |
| Finishing | Powder coating |
| Material | iron |
| Capacity | 1 kg |
| Handmade | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Mohd Faizan (Proprietor)
Humera Handicrafts
949/16, Near Noorani Masjid, Gali No. 09, Zahid Nagar Karula
Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India